Date Event Location Audience
Friday, 20 Dec, 2019
15:00 Lansare de carte „Chișinăul în filme” Bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 148 For all
Saturday, 14 Dec, 2019
14:00 CONFERINȚĂ ȘTIINȚIFICĂ - ANALIZA CULTURALĂ ȘI PSIHOLOGICĂ A SOCIETĂȚII DIN REPUBLICA MOLDOVA Bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 148 For all
Friday, 13 Dec, 2019
18:30 Lansarea cărții „Hype” de Hose Pablo Str. Nicolae Iorga 21A For all
Sunday, 15 Dec, 2019
18:00 Rock'n'Bibliotecă / Live at B.P. Hasdeu / Chișinău Bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 148 For all
Monday, 16 Dec, 2019
15:00 Literatura și Arta - 65 de ani de la fondare Bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 148 For all
Sunday, 08 Dec, 2019
11:00 Finala Concursului de lectură „Bătălia cărților”. Ediția a V-a For all
Thursday, 12 Dec, 2019
15:00 Lansarea albumului fotografic „Moldova si cele 7 minuni ale ei” Bd. Ștefan cel Mare și Sfânt nr. 148 For all
Tuesday, 03 Dec, 2019
17:00 Lansarea volumului „Homo Moldovanus sovietic.Teorii și practici de construcție identitară în R(A)SSM (1924-1989)” Bd. Ștefan cel Mare și Sfânt nr. 148 For all
Friday, 06 Dec, 2019
16:00 Limbajul de programare Scratch Str. Alba Iulia nr. 202 For all
Friday, 29 Nov, 2019
10:00 Ziua Bibliotecii „Liviu Rebreanu” Str. Socoleni nr. 9 For all